Vilniaus senamiesčio teatras
LT EN
Naujienos

  Tarptautinis gatvės teatro festivalis „Mozaika 2017“.

 

Vilniaus senamiesčio teatras jau 12 kartą kviečia, kartu su rudens lygiadieniu, pasinerti į gatvės teatro festivalio „MOZAIKA 2017“ renginius. Veiks 3 atviros scenos, kuriose galės save išbandyti visi norintys – drįstantys. Atvyks svečiai iš Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Italijos. Festivalis vyks Vilniuje, Kaune, Rukloje, Visagine nuo rugsėjo 12 dienos iki 17 dienos. 
Festivalis „Mozaika -2017“ vyksta rudens lygiadienio metu, todėl jo tema - lygiadienis, kurią galima kūrybiškai interpretuoti lygsvaros ieškojimu: juoda - balta, šviesa – tamsa, tradicijos ir novatoriškumas. Savo pasirodymuosę naudojame ugnį, kaip šviesos, gyvybės simbolį, kuris būtent tamsoje atsiskleidžia visu savo grožiu. 
Mūsų festivalyje pabuvojo meno kolektyvai, aktoriai iš Olandijos, Vengrijos, Jugoslavijos, Lenkijos, Prancūzijos, Italijos, Turkijos, Latvijos, Bulgarijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Estijos. Festivalis - galimybė startuoti jauniems kūrėjams, įgyti patirties, pristatyti nestandartines idėjas. 
Žodis mozaika visiems žinoma sąvoka kaip - piešinys ar paveikslas, kai vaizdas kuriamas iš įvairių medžiagų, panašios formos ir tekstūros gabaliukų. Mes, šiuo atveju, kuriame miesto šventę iš skirtingų šalių atvažiavusių aktorių pasirodymų, jungdami skirtingas sritis, metodus ir organizacijas. Festivalis ne tik skirtingi teatro sričių pasirodymai, tokie kaip forumo teatras, ugnies teatras, akrobatika, pantomima, cirkas, tačiau ir senovinai šokiai, gatvės muzika, kuri yra neatsiejama teatro dalis.
Visi renginiai vieši, nemokami. Mus remią: Lietuvos Kultūros Taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Visagino miesto savivaldybė, European cultural Foundation, Lietuvos Kultūros ministerija. Draugai: Visagino kultūros centras, asociacija "Šventė visiems", Tautų mugė, festivalis "Arabų kultūros dienos Lietuvoje", Teatro, muzikos ir kino muziejus, Kauno tautos namai, VšĮ „Teatriukas vaikams“, VšĮ „Europos namai“.

Daugiau www.senamiescioteatras.lt

 

Renginio vieta:

Vilnius, Kaunas, Visaginas

Renginio data:

        rugsėjo 12-17 d.

Renginio organizatorius: Vilniaus senamiesčio teatras.

Renginio partneriai: Arabų kultūros dienų festivalis, Tautų mugė, asociacija „Šventė visiems“, Visagino kultūros centras, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, VšĮ „Teatriukas vaikams“, VšĮ Europos namai, Kauno Tautos namai.

Renginio remėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Visagino miesto savivaldybė, Europen cultural Foundation (ECF), Lietuvos Kultūros ministerija.  

 

Pro

Rugsėjo 12 - 16 d. Vilnius

10 - 16 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams ir šeimoms
Vaidinimų su lėlėmis kūrimas pagal pasakas „Tūkstantis ir viena naktis“. Daugiau 
http://ltmkm.lt/…/edukacinis_uzsiemimas_pagal_pasaka_stebuk…

 

Rugsėjo 12, 13, 15 d. Vilnius, Kaunas, Rukla

Vilniaus Antakalnio moksleivių teatro studijos "Juokdarys" (vadovė Aušra Grendaitė) Ištrauka iš A.Liobytės pasakos  " Kuršiukas" (30 min). Po spektaklio edukacinė veikla su “Teatriuko” aktoriais (30 min.). Skirta vaikams ir šeimoms labiau susipažinti su arabų pasakomis.  Plačiau: http://www.teatriukas.lt/?id=145

 

Rugsėjo 12, 13 d. Vilnius, Kaunas

18 val. UNESCO galerija, Šv. Jono g. 11 Vilnius

18 val. Kauno įvairių kultūrų centras, Šv. Gertrūdos 58, Kaunas

Europos namų Forumo teatro pasirodymas

Interaktyvus forumo teatro pasirodymas, kuriame atskleidžiama arabų kilmės asmenų, gyvenančių Lietuvoje,  realybė, problemos; žiūrovai kviečiami diskutuoti ir kartu spręsti situacijas.

 

Rugsėjo 13 d. Vilnius

18 -20 val. Teatralizuotos gatvės akcijos Rotušės aikštėje, Senamiestyje.

 

Rugsėjo 15 d. Vilnius

19:30 val. Teatralizuota festivalio dalyvių eisena nuo Rotušės aikštės iki Kudirkos skvere esančios scenos bendraujant su Vilniečiais ir miesto svečiais. 

20:00-22:00 val. Festivalio dalyvių pasirodymas Kudirkos skvere, scenoje.

Festivalio vakarinės programos dalyviai: aktorė Julija Blocha iš Charkovo, Ukraina, teatras "Petit Trianon" iš Sankt Peterburgo, TEA LION TEAM ir „Hraniteli ognia“, Maskva, Rusija, tarptautinė jungtinė trupė iš Italijos „Pololo“, Andrejus Mošanas (Mosansas), Latvija, Evelina Amberthy (Lina Latyševa) iš Visagino, Lina Trainavičiūtė ir Roberta Garelevičiūtė iš Vilniaus, Vilniaus senamiesčio teatras.

 

Rugsėjo 16 d. Visaginas

16:00 val. Teatras „Publicist“ iš Charkovo, Ukraina.  Spektaklis „Mobi Dik. Išplaukimas“ Draugystės renginių salėje.

Pagal Hermano Melvilil novelę. Dramaturgė Anna Onišenko. Vaidina Ana Onishchenko, Konstantin Vasiukov, Catherine Chobotko, Jelena Avdeeva.

18:00-18:45 val. Tarptautinio teatro Pololo spektaklis ant laiptų tarp „Draugystės“ salės ir „IKI“parduotuvės.

19:00 val. Teatralizuotas dalyvių paradas nuo Aukštaitijos  viešbučio aikštės iki amfiteatro prie Visagino kultūros centro „Sedulina“.

19:30 val. Festivalio dalyvių pasirodymai. Amfiteatras prie Visagino kultūros centro „Sedulina“.

 

Rugsėjo 17 d. Vilnius

17:00 - 18:20 val. Vilniaus senamiesčio teatras, Naugarduko, 20

Teatras „Publicist“ iš Charkovo, Ukraina.  Spektaklis „Mobi Dik. Išplaukimas“

Pagal Hermano Melvilil novelę. Dramaturgė Anna Onišenko. Vaidina Ana Onishchenko, Konstantin Vasiukov, Catherine Chobotko, Jelena Avdeeva.