Vilniaus senamiesčio teatras
LT EN
Naujienos
 Teatras „Publicist“, Charkovas, Ukraina. 

Spektaklis „Mobi Dik. Išplaukimas“
Pagal Hermanas Melvilil novelę. Dramaturgė Anna Onišenko. Vaidina Ana Onishchenko, Konstantinas Vasiukov Catherine Chobotko Jelena Avdeeva
Kodėl žmonės eina prie vandens? Kodėl vis naujos minios plūsta čia, eina prie pat krašto, tarsi nerti ruoštusi? Kame čia reikalas?
Tai išsiaiškinti nusprendžia pagrindinis herojus biblijiniu Izmaelio vardu. Neviltis ir beviltiškumas ant kranto privertė rinkits: nedelsiant išplaukti, arba paleisti kulka į kaktą. Tačiau kelionė aplink pasaulį banginių medžiotojų laivu virsta mirtinai pavojinga. Kai jau nebeeišku, ar "Pekodo"komada kiekvieną sekundę persekioja baltąjį banginį, ar didingas Mobi Dikas pats gena laivą su apsėstu kapitonu į mirtiną pavojų. 
Izmaelį, esantį įvykių centre, aplanko mistinis jausmas, kad viskas, kas vyksta jau buvo, drama jau sužaista ir jam nieko kito nelieka, kaip grįžti prie rampos ir vėl nuspręsti nedelsiant išvykti.

Teatras įkurtas 1983 metais kaip laisvos kūrybos ir saviraiškos erdvė. Savo karjeros pradžioje „Publicist“ savo darbuose rėmėsi Tsvetaevos, Vladimiro Vysockio poezija, Platonovo dramaturgija, Ionesco absurdu ir kitais. Dabar dirba kaip ir su šiuolaikiniais autoriais (Ana Yablonsky, Aleksandras Yurchenko Boris Smolyak Andriejus Ulyanenko), taip ir su klasikais ( Leonidas Andrejaus, Nikolajus Gogolis, Hermanas Melvilis, ir kt.). Paskutinė premjera 2016 gegužės - spektaklis "Kažkur ir aplink" pagal Odesos dramaturgės Anos Yablonskos piesę.
Per visą savo istoriją, teatras lankėsi keliuose festivaliuose ir laimėjo daugybę apdovanojimų. Iš pastarųjų - Grand Prix 2006 m ir specialų prizą už geriausią režisieriaus darbą 2007 festivalyje "Drabyna" Lvove, dalyvavo demonstracinėje programa GogolFest 2014 su pjesę "Moby Dick. Išplaukimas". "Mandrivny vishak" 2016 m Licke gavo daugybę apdovanojimų. 
Dabar, po kelių vystymosi etapų, teatras pristato save kaip "menininko teatras", skiriantis maksimalų dėmesį vaizdui, meniškumui. Naujausi darbai "Moby Dick" ir " Kažkur ir aplink "buvo sukurti tokiu būdu, kur scenos erdvė, apšvietimas ir plastikos visuma atlieka savo emocinę žinią.
Mes, teatro "Publicistas" dalyviai, savo kūrybinį bendradarbiavimą vadiname bendraminčių "sekta", nes vienas už kitą „kalnų stojame“ ir tvirtai tikime, tuo ką darome. Pasak vieno Charkovo žurnalisto "Publicitas“ kaip " Viešbutis Kalifornija", patekti galima, bet neįmanoma išeiti."