Vilniaus senamiesčio teatras
LT EN
Naujienos
 Buto spektaklis „Doppelganger“ (Charkovas, Ukraina).

Dalyviai:
Julija Blocha. Nuo 2005 m. užsiima šokių improvizacija ir performansais. Nuo 2016 m. ji kūno plastikos laboratorijos „ArtTelo“ dalyvė ir viena iš įkūrėjų, kuri savo darbuose tyrinėja įvairius kultūros sluoksnius, apibrėžiančius šiuolaikinį meną, įvairių šokio, performanso, teatro ir vaizduojamojo meno sričių filosofiją ir stilistiką, nesvarbu, ar tai buto šokis, ir atlasinis kabaretas, absurdo teatras, klounai, šokio improvizacijos, šiuolaikinė choreografija, kūno instaliacijos, interaktyvi sąveika su žiūrovais ir kt.
Antroji dalyvė - Julia Zheleznyak - buto šokėja, atlikėja („ArtTelo“ laboratorijoje) - nuo 2017 m.
Olga Ksendzovskaya yra multiinstrumentalistė, kompozitorė, atlikėja, turinti įvairios muzikos atlikimo patirties - nuo Europos viduramžių iki noizo. Tokios moderniosios improvizacinės muzikos, kaip „Present Time Compozition“, tendencijos šalininkas - reiškia muzikos komponavimą pasirodymo metu „čia ir dabar“ režimu. „Buto“ yra avangardinio šokio tendencija, kilusi iš pokario Japonijos, o vėliau greitai išpopuliarėjusi visame pasaulyje. Spektaklis „Doppelganger“. Egzistencija yra dviprasmiška ir paradoksali. Jūs šokate savo gyvenimą paslaptingoje daugybėje pasaulių. Tavo šešėlis yra su tavimi, tavo antrininkas, tavo neatskiriamas palydovas. Svajonėje rasite vienas kitą, bet kas apie ką svajoja? Nėra prasmės rinktis, kovoti beprasmiška. Ir tu šoki savo vienatvę su juo. Laiku prausdamasi veidą, nuo odos pašalinu erdvę, palieku atspindžius.

Ir tada juoda naktis. Spalvingas juodumas; 
Jaučiausi pasiskirstęs erdvėje ir laike:
Viena koja ant kalno viršūnės, viena ranka
Po pūvančios pakrantės akmenukais.
Viena ausis Italijoje, viena akis Ispanijoje,
Mano kraujas yra olose, o mano smegenys yra tarp žvaigždžių. 
[…]
...Mano keistoji mūza, 
Mano vilkolakis , visada su manimi,
bibliotekos kambariukyje, mašinoje ir mano kėdėje.
V. Nabokovas, "Blanki ugnis"

А затем — черная ночь. Великолепная чернота;
Я ощущал себя распределенным в пространстве и во времени:
Одна нога на горной вершине, одна рука
Под галькой пыхтящего побережья.
Одно ухо в Италии, один глаз в Испании,
В пещерах моя кровь, и мозг мой среди звезд.
[…]
... И моя странная муза,
Мой оборотень, везде со мной,
В библиотечной кабинке, в машине и в моем кресле.
В. Набоков, «Бледный огонь»

“Buto vadinamas „Tamsos šokiu“. Bet tai nėra krikščioniška nuodėmingumo tamsa: šiuo atveju mes kalbame apie tai, kas paslėpta, kas paslėpta kasdienio gyvenimo šešėlyje. Buto filosofija ir estetika pažodžiui įsiterpia į įprastą racionalų suvokimą, priversdami mus susidurti su giliais, nepaaiškinamais ir paradoksaliais gyvenimo sluoksniais.

 
 

De Bufo, trupė iš Ufos, Rusija. 
Klaunada.
Pristato spektaklį "Familija":

Pavardė
Buffo stiliaus lyriška komedija.
Pasakojimas apie paprastos provincijos šeimos gyvenimą, kuriame dėl kasdienių rūpesčių vietiniai žmonės nustojo pastebėti vienas kitą. Ir viskas būtų tęsęsi taip, jei ne viena sekmadienio kelion