Vilniaus senamiesčio teatras
LT EN
Naujienos
 Aktorė - Julija Blocha, Buto spektaklis "Sirinas"

Kūno vaizdų laboratorija "ArtTelo" (Charkovas, Ukraina)

Paukštis-pranašas kartą išdainavo man ateitį. Mano stuburas sulūžo, kaklas persisuko kaip beviltiški sparnai. Nuo to laiko mano prarastoji siela klajoja laiko labirintuose. Prieš ją daug durų, už kiekvienos slepiasi dabartis, praeitis ir ateitis. Įkyrūs prisiminimai, išsipildžiusios pranašystės ir tolimas balsas, dainuojantis apie tai, kas neįgyvendinamą...

Buto - avangardinė šokio kryptis, atkeliavusi iš Japonijos. Buto filosofija ir estetika tiesiogine prasme sulaužo mūsų įprastą racionalų suvokimą, priverčiant susidurti su giliais, neapsakomais ir paradoksaliais esybės sluoksniais.
Šis spektaklis yra kelionė į atsiminimus ir nuojautas, kurie pasireiškia čia ir dabar. Tai yra iracionali atminties pusė, kuri neatitinka įprasto linijinio laiko suvokimo. Mes negalime išvengti įvykių, kurie vieną kartą pakeitė mūsų gyvenimą. Ir mes bijome ateities, kuri kažkur jau egzistuoja.
Rojaus paukščio legendose Sirinas skrenda į žemę ir dainuoja žmonėms dainas apie artėjančią palaimą. Tačiau žinios apie ateitį yra pavojingos žmogui ir veda jį iš proto, todėl Sirinas tampa tamsia dvasia, mirties pasiuntiniu. "Jei žmogus išgirs JO balsą, susidrums mintys jo ir pamirš visa, ką žinojo, ir iki tol persekios, kol mirs, arba nustos girdėti JO balsą."

Apie aktorę: Blokcha Yuliya (Charkovas, Ukraina)
Improvizaciniu šokiu ir teatro menu užsiima nuo 2005 m. Nuo 2016 m. viena iš kūno vaizdų laboratorijos "ArTelo" įkūrėjų ir dalyvių.
Pagal išsilavinimą dailininkė, dizainerė, palaipsniui priartėjusi prie minties, kad geriausia drobė kūrybiškumui yra nuosavas kūnas, jausmai ir gyvenimas. Savo kūriniuose naudoja ir kompiliuoja šokių improvizacijos technikas, autentiško judesio, CI, buto šokio, absurdo teatro tradicijas, klounados, akcionizmo metodus.
Dalyvavo Stevo Buttso projekte "Nomad" (1994), "Vanduo po tiltu" (2006), bendrame projekte Dancelab ir Arie Burshteyno “Vidiniai langai / Paslėpti langai" (2015), Valentino Cino buto-spektakliai (2014), Hary Haja (2016) ir Adamo Koano (2017).Festivalių "PushOk" (2014, Kijevas), "Mozaika" (2015, Vilnius), "Aš ir Sela Bryk" (Charkovas 2016), "Naktis TJUZe" (2016, Charkovas) GogolFestas (2016, Kijevas).
Nuo 2011 m. iki 2016 m. buvo Charkovo teatro "Dancelab" trupės narė, kuri savo veiklos metu sukūrė daugiau nei 20 spektaklių.