Vilniaus senamiesčio teatras
LT EN
Penklinės gatvė

Penklinės gatvė

Muzikinis žaidimas vaikams

Alvydas Bausys

 

Režisierius - Valdas Pranulis

Dailininkė – Jūratė Račinskaitė

Kompozitorė - Snieguolė Dikčiūtė

Vaidina:

Do – Darius Rakauskas
Re – Saulius Čėpla
Mi – Aivaras Koverka
Fa – Dainius Vengelis
Sol – Jurgita Gailiūtė
La, Bemolis, Diezas – Karina Metrikytė
Si – Rasa Kulytė

 

Atlikėjai:
Gintarė Skėrytė (sopranas)

M. K. Čiurlionio menų gimnazijos vaikų choras. Eglė Ganusauskienė ir Saulė Kriščiūnaitė ( vadovės )

Instrumentinis ansamblis „Atrium musicum“ - Toms Bakučionis ( fortepijonas, klavesinas ), Darius Gedvilas ( fleita ), Gintaras Lukoševičius ( violončelė )

 Spektaklis-žaidimas vyksta Penklinės gatvėje, kuri yra laiptuota, kaip kalnų miestelio gatvė, arba kaip piramidė, arba kaip dar kas nors.
Mažai kas žino, kad natos yra gyvos, nes labai nedaugelis vaikų yra jas gyvenime sutikę. Paprastai visi įsivaizduoja natas kaip tokius ženkliukus, tačiau tie ženkliukai yra tiktai natų portretai arba karikatūros, visai nepanašūs į tikrąsias natas.
Iš tikro natos yra nedideli žmogučiai, panašūs į vaikus, jos turi mamą ir tėtį, močiutę ir senelį, mėgsta žaisti ir dūkti, o prie arbatos - valgyti pyragaičius. Natos gyvos taip pat, kaip gyvi spalviukai, skaičiukai, raidžiukai, tik natos skiriasi nuo jų tuo, kad niekada nevalgo ledų, nes gali peršalti balsus ir tada iš jų bus nebe gama, o kažkoks varliukų choras. Vaikystėje, žaisdami slėpynes, sakydavom tokią skaičiuotę - "Do, Re, Mi Fa, Sol, La, Si, kiaulė sėdo į taksi..."

Premjera – 2000 kovo 12d. Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje